Mindent az új MacBook Air M2, 2022-ről

az új macbook air m2 az asztalon
4.9/5 - (181 votes)

MacBook Air M2, 2022 a régi királyság új királya?

A teljesen új, 2022-es MacBook Air M2 ellopta a show-t az idei WWDC-n. Az új modell bemutatása a MacBook Air 2008-as leleplezése óta a legnagyobb átalakításon ment át.

Bár a MacBook Air forradalmi dizájnnal rendelkezett, amikor Steve Jobs először mutatta be a Macworld színpadán. Lassan 15 év telt el az első bemutató óta. Technológiai szempontból ez évszázadoknak tűnik valamint a laptopok piaca is nagyon másképp néz ki az akkori időszakhoz képest.

MacBook Air M2 2022 (13,6 hüvelykes 256 GB) az Apple hivatalos oldalán jelenleg 599 990 Ft-ért kapható.

A 2022-es MacBook Air berobbant a köztudatba. Nem csak teljesen új (de még mindig ultrahordozható) dizájnt kínál, hanem az Apple manufaktúrájának vadonatúj chip generációját is tartalmazza, az M2 lapkakészlet formájában.

Vajon ez elég ahhoz, hogy az Apple belépőszintű MacBookja megőrizze pozícióját a világ legkelendőbb laptopjaként? És vajon a ma megvásárolható legjobb MacBookok közé tartozik-e?

MACBOOK AIR M2: ÁRA

több színben macbook

Az M2 chippel ellátott 2022-es MacBook Air már megrendelhető itthon is.

A teljesen új dizájnnal együtt a MacBook Air árazása is változik, de sajnos nem olcsóbb lett. Az M2 MacBook Air mostantól 599 990 Ft-ról indul az alap specifikáció 8 GB RAM-mal, 256 GB SSD-tárolóval és 8-magos CPU / 8-magos GPU lapkakészlettel. Ez egy 100 000 Ft-os többlet költség az elődjéhez képest. Ez emelkedik 749 990 Ft-ra a nagyobb modellnél, amely magában foglalja az 512 GB SSD, 8 GB RAM, és egy 8-magos CPU / 10-magos GPU chipset, valamint egy kétportos 35W USB-C töltő aljzatot. Az alapmodell csak egyportos, 30 W-os töltővel rendelkezik.

Ahogy megszokhattuk maximalizálhatjuk a specifikációkat akár 24 GB RAM-mal, akár egy 2 TB-os SSD és egy opcionális 67 W-os USB-C gyorstöltő hozzáadásával, ami az árat 1 249 990 Forintra emeli.

A Test Radar tesztjéhez használt modell a 8-magos CPU / 10-magos GPU M2 konfigurációval rendelkezik, 1 TB SSD-vel és 16 GB RAM-mal, ami 949 990 Ft-os árcédulát visel.  

Ne feledjük, hogy ha egyszer már döntöttünk egy konfiguráció mellett, a jövőben nem lesz lehetőségünk a frissítésre.

A MacBook Air-t nem lehet könnyen felnyitni, és sok alkatrész forrasztással van rögzítve. Ezért ez is fontos szempont a specifikáció, amikor új gépünk élettartamáról gondolkodunk.

A MacBook Air (2022) ára megemelkedett, de ez a chip teljesítményével és a dizájn funkcionalitásával is indokolt az Apple részéről.

Amint az majd a cikkből kiderül, az új MacBook Air (2022)-ben sok minden igazolja ezt az áremelkedést, a chip teljesítményétől kezdve a design kiváló funkcionalitásáig. De ez túlmutat azon a lélektani 499 990 Forintos árponton, amely az M1 MacBook Air-t olyan nagy értékű termékké tette. Még mindig kapható az Apple és más harmadik féltől származó kiskereskedőkön keresztül, és most már rendszeresebben megtalálhatóak kedvezményes áron is. Az M1 MacBook Air továbbra is nagyszerű gép. Ezért nem hagyhatjuk figyelmen kívül, ha szűkös a költségvetésünk az új laptop vásárlásánál.

Tapasztalataink alapján mi az új MacBook Airt javasolnánk a 2022-es 13 hüvelykes MacBook Próval szemben. Mindkettő hasonló teljesítményt nyújt, de az M2 Air a valamivel olcsóbb árának, valamint a jobb ergonómiának és hordozhatóságnak köszönhetően győzedelmeskedik.

MACBOOK AIR M2: HARDVER ÉS KIALAKÍTÁS

air macbook specifikáció

Az M2 MacBook Air egy lenyűgöző gép, nemcsak a kinézetét tekintve, hanem abban is, ahogyan a funkciói összeállnak.

Nézzük a színeket. Megvannak a klasszikus ezüst és űrszürke árnyalatok, amelyek sok Apple laptopot díszítenek. Ezekhez most csatlakozik a csillagfény és az éjfekete színek is. Az éjfekete egy olyan sötétkék szín, amely olyan mély, hogy már-már fekete. Míg a csillagfény egy lágy aranyszínű árnyalat, amely már-már irizáló tulajdonságokkal rendelkezik. Különösen az éjfekete szín tetszik nekünk, amely visszautal a 2006-os fekete MacBookra. Ez olyan közel áll a fekete laptophoz, amennyire az Apple manapság valaha is képes lesz fekete laptopot készíteni.

A dizájn szempontjából a legjelentősebb változás a MacBook Air burkolatának új, egységes formája. Eltűnt a korábbi MacBook Air dizájnja, az M2-es változat ehelyett a teljes profilján azonos vastagságú. A 2022-es modell méretei 1,13 cm x 30,41 cm x 21,5 cm , míg az M1 Air esetében ez 0,41-1,61 cm x 30,41 cm x 21,24 cm volt. Bár a méretek közel állnak egymáshoz, az Apple ezt úgy kommunikálja, hogy a készülék teljes térfogata 20%-kal csökkent. A készüléknek az egységes vastagsága megmaradt, és a súlya most 1,24 kg-ra csökkent a korábbi 1,29 kg-hoz képest.

kézben a laptop

Valójában egy olyan készüléket kapunk, amely még mindig figyelemre méltóan hordozható ahhoz képest, hogy mekkora teljesítményre képest. Szinte észrevehetetlen a súlya egy hátizsákban. Tapasztalataink szerint úgy tűnik, hogy stabilabban áll meg bármilyen felületen, köszönhető a négy gumírozott kis talp új kialakításának is.

Az Apple Magic Keyboard laptop billentyűi sokkal jobbak azokhoz az évekhez képest, amikor a cég a pillangó billentyűk kialakítását választotta hordozható számítógépeinél.

Minden egyes billentyű jól kattog, a billentyűsor jól elosztott és persze háttérvilágítással is rendelkezik. A 2022-es MacBook Air újdonsága, hogy a számsor felett egy sor teljes méretű funkcióbillentyű is található, így sokkal könnyebben elérhetők és azonosíthatók. Ez magában foglal egy nagyobb Esc billentyűt, és egy bekapcsoló / Touch ID ujjlenyomat-olvasót a jobb felső sarokban. Ez egyébként már sokkal nagyobb méretben lelhető fel a klaviatúrán. Ez sokkal előnyösebb kialakítás a tavalyi modellhez képest.

A 2022-es MacBook Air bal szélén található csatlakozók is frissítést kaptak. Vagyis, mondhatni… Gyakorlatilag továbbra is csak két Thunderbolt / USB-C port van az Air-en. Továbbra is csak egy külső monitorhoz csatlakoztatható 6K / 60Hz-es felbontási szabványig.

Viszont most már a nagyon szeretett, sokat hiányolt MagSafe töltőcsatlakozás is visszatér, ráadásul fonott, színben passzoló kábelekkel. Mágnesesen csatlakozik az M2 MacBook Air oldalán lévő töltőcsatlakozóra és simán kihúzódik, ha a kábelt kirántjuk véletlenül. A töltés állapotát pedig egy LED jelzi (az USB-C portok továbbra is használhatók gyorstöltésre is). Tehát az új MacBook Air töltése közben egy plusz port felszabadul a kiegészítők számára. Mmíg az M1 Airnek szüksége lett volna erre az USB-C csatlakozásra az akkumulátor feltöltéséhez. A jobb oldalon egy 3,5 mm-es csatlakozót is találunk a nagy impedanciájú fejhallgatókhoz. Nagyszerű, ha van egy vezetékes hi-res fejhallgatónk, így nem függünk a vezeték nélküli Bluetooth fülhallgatóktól.

Kétségtelen előrelépés a Liquid Retina kijelző. Ez most 0,3 hüvelykkel nagyobb, 13,6 hüvelyk képátlóval, 2560 x 1664 felbontással (224ppi, ami egy töredékkel kisebb pixelsűrűségű, mint az M1 Air képernyője, de szabad szemmel nem látható), és 25%-kal fényesebb, mint az előző generáció, 500 nittes kijelzővel rendelkezik, szemben az M1 MacBook Air 400 nittes verziójával. A kijelző csodálatosan élénk (megfelel a P3 széles színskála szabványnak), és bár az 500 nittes kijelző fényereje nem éri el a nagyobb Pro modellek fényerejét, még így is teljesen jól tudjuk használni a készüléket fényes nappal is anélkül, hogy nehézséget okozna látni a kijelző tartalmát.

A billentyűzet és a kijelző között teljesen elrejtett új, négy hangszóróból álló hangszórórendszer dolgozik, ami filmezéshez brutál jól jön.

Hasonlóképpen, a FaceTime webkamera is megújult végre. Míg az idei 13 hüvelykes MacBook Pro is megrekedt a 720p-s kamera alacsony felbontásával, addig az M2 MacBook Air kamerája 1080p-s felbontásra képes. Egy video hívás során teszteltem és azt kell, hogy mondjam óriási a különbség minőségben. Egy olyan világban, ahol a video hívások már nagyon fontosak az életünkben, ez üdvözlendő – és szükséges – előrelépés.

Érdemes megjegyezni, hogy a MacBook Air továbbra is ventilátor nélküli kialakítással jön. A hőt a MacBook belsejében passzív hűtőbordákon keresztül vezetik el, és ez hihetetlenül hatékonyan történik már ebben a gépben. Csak extrém teljesítménytesztek után kezdett el melegedni a gép. Na és persze mivel ventilátor nélküli, működés közben teljesen csendes.

A régi kinézetű MacBook Air borotvaéles kúp alakjának volt egy igazi “wow” faktorja, amit ez az új dizájn nem tud mivel ahogy fentebb említettük új a dizájn.

m2 macbook egysik dizajn | Test-radar.com

Végső soron ergonómiai és használhatósági szempontból ez a jobb gép. De nem fogjuk felróni senkinek, aki még mindig a klasszikus dizájn híve.

MACBOOK AIR M2: SZOFTVER ÉS TELJESÍTMÉNY

szoftver és teljesítmény

Az Apple M2 chip teljesítménye lenyűgözött minket, amikor a 13 hüvelykes MacBook Próban (2022) debütált. Ez az 5 nm-es eljárással készült chip a 2022-es MacBook Airben is lenyűgözően muzsikál.

Mint említettem, az M2 chip kétféle konfigurációban áll az új MacBook Air potenciális tulajdonosai rendelkezésére. A belépőszintű modell egy 8-magos CPU-t kínál négy teljesítménymaggal és négy energiatakarékos maggal, egy 8-magos GPU és egy 16-magos Neural Engine mellett. A nagyobb opció a GPU-t 10 magosra emeli – kettővel több magot, mint amennyit az M1 kínálhat. Mindkettő akár 24 GB RAM-ot is támogat, és 50%-kal nagyobb sávszélességet kínál, maximum 100 GB/s-os potenciális sebességgel.

Az Apple 18%-os növekedést ad meg a többszálas teljesítményben és akár 35%-os grafikus teljesítménynövekedést a 10 magos GPU-nál. A Neural Engine-nel (amelyet diszkréten offline diktálásra, valós idejű videó- és fotószerkesztésre és egyéb számításigényes feladatokra használhatunk) állítólag szintén 40%-kal gyorsabb az AI-alapú feladatoknál. Bár a teljesítményét a mindennapi környezetben nehéz számszerűsíteni.

Az Apple chipek sikerének kulcsa, különösen egy passzív hűtésű házban az, hogy képes gyorsan és erőteljesen dolgozni. Mindezt úgy, hogy nem kényszerül túlzott áramfelvételre így segítve, hogy minél hosszabb ideig alap hőmérsékleten maradjon.

PHOTOSHOP TELJESÍTMÉNY

Az Apple szerint ez 1,2-szer gyorsabb Photoshop-teljesítményt eredményez a szűrők és effektek alkalmazásakor egy M1 MacBook Airrel összehasonlítva, és 5x jobb teljesítményt egy kétmagos Intel Core i5 MacBook Airrel összehasonlítva. A Final Cut Pro-val végzett videószerkesztés az Apple becslése szerint 1,4x gyorsabb az M2-n az M1-hez képest, és 15x gyorsabb, mint az Intel chippel szerelt MacBook Air, míg a ProRes kódolás és dekódolás a becslések szerint 3x gyorsabb az M1 Air-hez képest, és 24x gyorsabb az Intel-alapú MacBook Air-hez képest.

A 2020-as MacBook Air M1-gyel szemben ez közel 12%-os növekedést jelent az egymagos teljesítményben, és közel 19%-os ugrást a többmagos teljesítményben.

Ezek a számok a szintetikus benchmarking-eredményeinket is alátámasztják, és a MacBook Air M2 nagyjából egyformának tűnik az év elején kiadott 13 hüvelykes MacBook Pro M2-vel szemben.

EszközProcesszorEgymagos Többmagos
MacBook Air (mid 2022)M2 (8-core CPU / 10-core GPU)19178950
MacBook Pro 13-inch (2022)M21,9208,869
MacBook Pro 13-inch (late 2020)M11,7057,382
MacBook Air (late 2020)M11,7027,400
Dell XPS 17 9700i7-10875H1,2828,119
Dell XPS 15 9500i7-10875H1,3187,621
Razer Blade Pro 17i7-10750H1,3146,164
ASUS ROG Zephyrus G14Ryzen 4900HS1,2217,982
Surface Book 3i71065G71,2984,511
Dell XPS 13 9300i7-1065G71,2844,848

Három Geekbench benchmarking teszt átlagban az M2 MacBook Air egymagos teljesítménye 1917-es, többmagos teljesítménye pedig 8950-es eredményt ért el. Ez összhangban van az M2 MacBook Pro 1920 / 8869-es egy- és többmagos eredményével. A 2020-as MacBook Air M1-gyel szemben ez közel 12%-os növekedést jelent az egymagos teljesítményben és közel 19%-os ugrást a többmagos teljesítményben.

A 3D-s grafikus teljesítményt vizsgáló GFXBench Metal tesztben a szabványos 1440p teszten átlagosan 110 fps-t regisztrált (akárcsak az M2 MacBook Pro), míg 4K-ra emelve a tétet – a készülék natív felbontásán túl – tiszteletre méltó 48fps-t eredményezett.

JÁTSZANI EGY MACBOOKON?

Ez azt jelenti, hogy ha játszani szeretnénk a 2022-es MacBook Airrel, akkor (végre) ezt is tudunk feltéve, hogy nem a nagy AAA-játékokat próbáljuk a legnagyobb grafikai beállításokkal nyomni. A Mac játékos benchmarkunkon a Tomb Raider reboot 2560 x 1600-as felbontás mellett átlagosan 27 fps-t adott vissza, a beállítások legmagasabb, “Ultimate” skáláján, ami tiszteletre méltó tekintve, hogy ezt a gépet nem játékgépnek tervezték. Az Air passzív hűtése azonban itt érezte magát a leginkább próbára téve – a gép a Tomb Raiderrel kezdett melegedni, és az egymást követő tesztek során az átlagos fps szám a 21fps-hez közelebb esett, ami némi laggolást eredményezett már.

Az intenzívebb feladatok, például a hosszan tartó videó szerkesztés vagy az extrém 3D-s grafikai munkánál már nagyon picit melegszik a gép, de az új MacBook Airrel eltöltött idő alatt ez csak a Tomb Raider stresszteszt során jelentett problémát. Az Apple Rosetta emulációs rétege, amely hidat képez az Intel-alapú chipekhez tervezett Mac alkalmazások és az Apple sajátjai között, most már szinte zökkenőmentesen működik. A tesztelés során nem találkoztunk olyan Rosettát használó alkalmazással, amely említésre méltó problémát jelentett volna.

Ne feledjük azonban, hogy a tesztkészülékünk a vaskosabb GPU specifikációval és az alapmodellben nem található nagyobb RAM-mal rendelkezett. De az, hogy egy gép ilyen vékony és erős tud lenni anélkül, hogy egy ventilátor tartaná kordában a dolgokat elismerésre méltó.

Egy elemet azonban nem tudtunk tesztelni: a MacBook Air tárolási teljesítményét. Meg tudtuk erősíteni, hogy a tárolóteljesítménye visszaesett az említett gép M1-es változatához képest, mivel egyetlen 256 GB-os NAND flash chipet használ, ami megakadályozta azt az előnyös párhuzamos sebességet, amit két 128 GB-os chip nyújtana. Anekdotikusan ugyanerre kell számítanunk a 256 GB-os M2 MacBook Air esetében is, bár ez talán kevésbé aggasztó, mivel a gép célközönsége számára várhatóan alacsonyabb intenzitású munkafolyamatoknak lesz kitéve. Ezzel kapcsolatban megvárjuk a további teszteket.

MACBOOK AIR M2: AKKUMULÁTOR

Az akkumulátor élettartama egy ilyen hordozható kialakítású laptopnál, amely csak azért könyörög, hogy a töltőaljzatoktól távol a természetbe vigyük, kulcsfontosságú tényező. Az Apple őszintén szólva elképesztő akkumulátor üzemidőt préselt ki az idei belépő szintű M2 MacBook Pro-ból olyannyira, hogy a tesztelés során az akkumulátor lemerítése valódi kihívásnak bizonyult. És bár a 2022-es MacBook Air nem éri el az M2 MacBook Pro szédítő magasságait, az akkumulátor még mindig kiválóan bírja a strapát.

Az Apple azt ígéri a 2022-es MacBook Airrel kapcsolatban, hogy 15 óra vezeték nélküli webes használatot és 18 óra Apple TV alkalmazással történő videó lejátszást tesz lehetővé. Mindegyik esetben a képernyő fényerejét a felére állítva.

Ezek a becslések nagyjából megfelelnek az általunk is tapasztaltaknak. Ha szükség esetén aktiválnánk az alacsony energiafogyasztás opciót , valamint kevésbé változatos munkaterhelést alkalmaznánk, akkor valószínűleg igaznak tűnne az Apple állítása. De, mint mindig az akkumulátor élettartamával kapcsolatban, a mérföldek száma attól függően változik, hogy milyen keményen fogjuk terhelni a gépet.

Ami azonban tagadhatatlanul lenyűgöző, hogy ez nagyjából összhangban van az M1 lapkakészlettel működő MacBook Air akkumulátor teljesítményével. Ez annak ellenére igaz, hogy az M2 jelentős feldolgozási és sebességnövekedést eredményez. Több energiát kap anélkül, hogy az akkumulátor élettartamának csökkenése miatt kellene aggódnunk, ami azt mutatja, hogy az Apple chipjei mennyire hatékonyak.

ÉRTÉKELÉS

Kimerjük mondani, ez tehát a tökéletes gép az átlagos felhasználók számára. Ha a napi munkafolyamatunk böngészőfülekből, táblázatokból, dokumentumokból és szórakoztató alkalmazásokból áll, akkor az M2 lapkával bőven lesz tartalékunk, és az Apple pontosan erre pozícionálja az Air-t. Akik 2022-ben MacBook Air-t keresnek valószínűleg a hordozhatóság, az ár és a mindennapi teljesítmény, valamint a teljes Apple ökoszisztéma csábítása közötti egyensúlyt mérlegelik. Ez lényegében három lehetőségre szűkíti le az alternatívákat: az M1-es MacBook Air, a 13 hüvelykes MacBook Pro M2-re (2022) és a 12,9 hüvelykes iPad Pro M1-re.

Az M1 MacBook Air a nyilvánvaló összehasonlítási pont. A dizájnja még az új utód városba gurulásával is tökéletes marad, és az M1 chip teljesítménye továbbra is lenyűgöző. Nem kapjuk meg a MagSafe-ot, az extra képernyőterületet, a továbbfejlesztett FaceTime-kamerát vagy a teljes méretű funkcióbillentyűket, de jelentős összeget takaríthatunk meg, ha a régebbi modellt választjuk.

A 2022-es 13 hüvelykes MacBook Pro az M2 MacBook Air érkezésével furcsa helyzetbe került. A 13 hüvelykes Pro sem profitál a MagSafe kiegészítéséből, sem a továbbfejlesztett kamerából. Az aktív hűtést biztosító belső ventilátoroknak köszönhetően jobb volt a tartós 3D teljesítménye, bár ez az átlagos potenciális Air tulajdonosok számára amúgy sem jelenthet gondot.

Az M1 chip teljesítménye még mindig lenyűgöző

Az M1-es iPad Pro itt egy kicsit kilóg a sorból, de tényleg csak egy kicsit. Egy Wi-Fi-s modell felszerelése 256 GB-os háttértárral és billentyűzetes tokkal például az új MacBook Air árát közelíti meg. Az iPadOS és a macOS azonban merőben eltérő operációs rendszerélményt nyújt, ami egyes munkafolyamatoknál potenciális gátló tényező lesz. De most már elég könnyen el lehet végezni az átlag napi munkafolyamatot egy iPaden – az összes fontos alkalmazás megtalálható rajta, ráadásul a szokásos táblagépi funkciók is rendelkezésre állnak. Mivel az iPadOS és a macOS (Ventura) mindkét következő verziója bevezeti az Apple új Stage Manager multi-tasking funkcióját, a macOS és az iPadOS használata közötti szakadék tovább fog csökkenni. Az iPad Pro ezért valódi megfontolás tárgya kell, hogy legyen.

ÉRDEMES MEGVENNI?

Akkor vegyük meg a MacBook Air (M2, 2022) készüléket, ha…
  • Hordozhatóság a főcél

Az új MacBook Air kicsi, könnyű és nagy teljesítményű és a mindennapi feladatokat simán veszi, így tökéletes hordozható gép az átlagfelhasználók számára.

  • Hiányoltuk a teljes méretű funkcióbillentyűket és a MagSafe csatlakozót

A 2022-es MacBook Air tele van okos kiegészítésekkel, legyen szó akár az olyan visszatérő kedvencekről, mint a teljes méretű funkcióbillentyűk és a MagSafe töltés, akár a nagyobb, világosabb képernyőről és a merészebb hangszóró elrendezésről.

  • Az Apple legújabb és legjobb chipjét szeretnénk

A 2022-es MacBook Airben található M2 lapkakészlet nem vicc – az Apple második generációs saját fejlesztésű chipjével már most jelentős teljesítménynövekedést és hatékonyságnövelést tapasztalhatunk.

Ne vásároljuk meg a MacBook Air (M2, 2022) készüléket, ha…
  • Ha odavagyunk a klasszikus ék(kúp) alakú megjelenésért

A régi MacBook Air gyönyörű volt. Az új MacBook Air is gyönyörű. Mindkét ipari dizájnnak vannak előnyei és hátrányai, de nem fogjuk felróni, ha a klasszikus ék alakú Air megjelenésért epekedsz, ami az M1-es modellnél még mindig elérhető.

  • Nagyon szűkös a költségvetésünk

Annak ellenére, hogy az Apple belépőszintű termékcsaládja, az M2 MacBook Air esetében a termékcsalád jelentős ár növekedésen ment keresztül,- megéri a kiadást, de a még mindig kapható M1 MacBook Air továbbra is kiváló gép és az is lesz még jó pár évig.

  • Intenzív, tartós 3D teljesítményt keresünk

Az M2 MacBook Air kétségkívül lenyűgöző 3D-s munkára képes, de ez a munkaterhelés a képességei szélsőséges határát súrolja már. Játékos benchmarkunkban a laptop passzív hűtési intézkedései is próbára lettek téve és a teljesítmény bizony visszaesett, amikor a dolgok elkezdtek felmelegedni..

MACBOOK AIR (M2, 2022): VÉGSŐ GONDOLATOK

Az M1 MacBook Air magabiztos lépésnek tűnt az Apple leghordozhatóbb számítógépének jövője felé, és a 2022-es M2 MacBook Air is megfelelő előrelépésnek tűnik. Ha hordozható teljesítményre, nagyszerű billentyűzetre és egy szép és stabil kialakítású laptopra van szükségünk, az új MacBook Air gyakorlatilag minden lehetőséget kipipál. Az egyetlen helyzet, amikor nem biztos, hogy megfelelő választás lesz, ha tartós 3D-s grafikai munkaterhelésre akarjuk használni, mivel ez, az Air hőkezelő rendszerét a végsőkig feszegetheti. Ha ilyen munkaterhelést szeretnénk teljesíteni, akkor a MacBook Pro termékcsaládot kell választanunk továbbra is.

A vonzó, friss dizájnötletek és az Apple új generációs, nagy teljesítményű chipjének ötvözése a legjobb könnyű laptopot eredményezi, amit manapság csak remélni lehet. Kényelmes használni, könnyű hordozni, ergonomikus gépelni rajta, és gyönyörű képernyővel rendelkezik, szerintünk nem zavaró a notch. Az akkumulátor élettartama szilárd – ha nem is éri el az idei 13 hüvelykes MacBook Pro elképesztő magasságait, amely egyszerűen hihetetlen kitartással rendelkezett -, de bőven elég ahhoz, hogy egy átlagos munkanapot a hálózaton kívül is kibírjon. Az 1080p FaceTime kamera hatalmas és üdvözlendő előrelépés az elődjéhez képest, a MagSafe töltőcsatlakozás visszatérése pedig csak hab a tortán.

Igen, drágább, mint az előző modell, méghozzá jelentősen, tekintve, hogy ez az Apple MacBook termékcsaládjának belépőszintű tagja, de a fejlesztések és kiegészítések igazolják a kiadásokat. És ha már érthetően szűkös az anyagi keret ezekben a nehéz gazdasági időkben, az Apple legalább a kedvezőbb árú “régimódi” M1 MacBook Air-t megtartotta a kínálatban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük