Tartalomjegyzék
Mi az a tablet?
A tablet egy hordozható számítógépes eszköz, amely érintésérzékeny képernyővel rendelkezik. Képes internetkapcsolatra, alkalmazások futtatására, játékokra és médiafájlok tárolására. A tabletek általában kisebbek és könnyebbek, mint a laptopok, így kényelmesen hordozhatók és útközben is használhatók.
Néhány népszerű táblagép márka: Apple iPad, Samsung Galaxy és Amazon Fire.
Ezek különböző operációs rendszereken futnak, mint például iOS, Android és Windows. A tabletek sokoldalúságuk miatt egyre népszerűbbek, mivel a felhasználók bárhol dolgozhatnak, játszhatnak rajtuk. Legyen szó szórakozásról, munkáról vagy mindkettőről, a tabletek sokoldalú és kényelmes eszközök minden korosztály számára.
Legjobb olcsó tabletek
Ezek a legjobb olcsó táblagépek munkához és játékhoz, kutatásaink és gyakorlati tesztjeink alapján.
A legjobb olcsó táblagépek elég jók ahhoz, hogy kényelmesen böngészhessünk az interneten, videókat nézzünk és játsszunk.
Míg a legjobb táblagépek akár sok százezer Forintba is kerülhetnek, és prémium funkciók egész sorával rendelkezhetnek. Valójában nem kell ennyit költenünk ahhoz, hogy egy nagyszerű táblagépet kapjunk, amely évekig kitart. Míg a legolcsóbb iPad kivételével az összes iPad kívül esik a megfizethető árkategórián. Az Amazon, a Samsung és más cégek táblagépeinek széles választékát kínálja, amelyek nem sok pénzért rengeteg értéket nyújtanak.
Több tucatnyi táblagépet teszteltünk és vizsgáltunk a legnépszerűbb gyártóktól, hogy megtaláljuk a legjobb lehetőségeket a kis költségvetésűek számára. Az alábbiakban a jelenleg a piacon kapható legjobb olcsó táblagépek listáját mutatjuk be, különböző költségvetések és kialakítások között.
A legjobb olcsó tabletek, amelyeket ma megvásárolhatsz
1. Apple iPad 2021
A legjobb iPad a kis költségvetésűek számára
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: A13 Bionic
- Kamera felbontás: 8MP (hátsó), 12MP (előlapi)
- Kijelző: 10.2 inch, 2160 x 1620 pixel
- Tárhely: 64GB, 256GB
- Portok: Lightning, Headphone
- Méretei: 250.6 x 174.1 x 7.5 mm
- Súlya: 485 gramm
- Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac opcionálisan LTE
Az alap iPad az Apple legolcsóbb táblagépe. Szerencsére az Apple A13 Bionic chipjének köszönhetően még mindig rengeteg lehetőséget rejt magában. A képernyő továbbra is fényes és színes, az akkumulátor élettartama pedig nem hagy cserben. Emellett az Apple ragaszkodik az első generációs Pencilhez és a Smart Keyboard Folióhoz, ezért egy kicsit elavult az összhatás.
A hangszórók is szilárd hangminőséget biztosítanak; az egyetlen dolog, ami nem tetszik az iPaddel kapcsolatban, hogy az iPad mini és az iPad Air mellett öregebbnek tűnik, mint amilyen a dizájnja. Az Apple újabb kiegészítőinek további támogatása nagyszerű lenne, de még mindig van fejhallgató-csatlakozó (egyetlen más iPad sem tudja már ezt), ami a vezetékes fejhallgatók használóinak egy győzelem.
2. Samsung Galaxy Tab A7
A legjobb olcsó Android táblagép
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: Qualcomm SM6115
- Kamera felbontás: 8MP (előlapi), 5MP (hátsó)
- Kijelző: 10.4-inch, 2000×1200-pixel
- Tárhely: 32GB
- Memória: 3GB
- Portok: USB-C, microSD
- Méretei: 247.6 x 157.4 x 7 mm
- Súlya: 476 g
A 100 000 Ft alatt (és most gyakran jóval kevesebbért) kapható Galaxy Tab A7 egy nagyszerű 10,4 hüvelykes táblagép a tartalomfogyasztáshoz. Akár az interneten böngésznénk, akár filmeket néznénk, a vékony kereteknek köszönhetően, jobban összpontosíthatunk a tartalomra. Ja, és a saját akkumulátortesztünkön 13 óra 13 percig bírta a mustrát.
És akárcsak az Apple drágább táblagépei, a Galaxy Tab A7 is USB-C-n keresztül képes tölteni. És bár nem olyan gyors, mint az iPad, és a képernyője sem olyan fényes, egyik sem komoly probléma ezen az áron. Különösen akkor, ha a Samsung valódi Androidot ad a Google Play alkalmazásboltjával, és nem a felhígított Amazon Fire tablet-élményt.
3. Amazon Fire 10 HD táblagép
A legjobb olcsó Amazon Fire tablet
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: 2.0GHz 8-mag CPU
- Kamera felbontás: 5 MP (hátsó) 2 MP (első)
- Kijelző: 10.1-inch, 1920 x 1200-pixel
- Tárhely: 32GB, 64GB
- Portok: 1x USB-C, 3.5mm jack, microSD
- Méretei: 247 x 166 x 9.2 mm
- Súly: 465 g
Az Amazon Fire HD 10 (2021) egy már jó táblagépre épül, és fokozatos fejlesztéseket alkalmaz, például egy kissé világosabb képernyőt, 1 GB-tal több RAM-ot és kisebb, könnyebb is elődjénél. Bár valószínűleg nem kötelező darab azok számára, akik a 2019-es modellt vásárolták. Ez egy jó bizonyíték arra, hogy az Amazon képes olyan értékorientált táblagépet piacra dobni, amely sokak számára elég jó.
Ha úgy gondolod, hogy irritál a teljesítmény enyhe elmaradása, akkor érdemes megfontolni, hogy 30 dollárral többet költs a 179 dolláros Amazon Fire HD 10 Plusra, amely vitathatatlanul az Amazon eddigi legjobb táblagépe. Ennek ellenére a Fire HD 10 (2021) még mindig nagyszerű lesz azoknak az embereknek, akik egy olyan eszközt keresnek, amellyel lazán böngészhetnek az interneten, e-könyveket olvashatnak és videókat nézhetnek. A legnagyobb hibái azonban nem újdonságok. A legfontosabb, hogy az Amazon Fire OS még mindig alkalmazáshiányos, hiányzik a Google Play alkalmazásbolt – ami azt jelenti, hogy nem kapja meg a teljes Gmail vagy YouTube élményt. Lemarad egy csomó nagyszerű alkalmazásról, amely nem érhető el az Amazon alkalmazásboltjában.
4. Microsoft Surface Go 2 tablet
A legjobb olcsó Windows táblagép
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: Pentium Gold, 8th Gen Intel Core m3
- Kamera felbontás: 8MP (hátsó), 5MP (első)
- Kijelző: 10.5 inch, 1920 x 1280 pixel
- Tárhely: 64GB, 128GB, 256GB
- Memória: 4GB, 8GB
- Portok: 3.5mm jack, USB-C, microSD, Surface Connect port, Surface Type Cover Port
- Méretei: 245 mm x 175 mm x 8.3 mm
- Súly: 544 g
- Wi-Fi: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax
Néha egy második próbálkozásra van szükség ahhoz, hogy egy dolog jól menjen. A Surface Go 2 célba veszi az előd összes hibáját, és mindet kijavítja. Először is, a vékonyabb keretek helyet adnak a nagyobb képernyőnek, ami vitathatatlanul a legfontosabb része egy tabletnek. A Surface Go 2 10,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, szemben az előző modell 10 hüvelykével.
A legnagyobb frissítés a Surface Go 2 11 óra és 39 perces akkumulátor-üzemideje, ami több mint 5 órával hosszabb, mint az eredeti Surface Go esetében. A Microsoft meghallgatta az imáimat, egy nagyszerű webkamerával rendelkező tabletet dobott a piacra. A felső keretbe épített 5 megapixeles 1080p-s kamera remekül megfelel az online videohívások korában, a második előlapi kameraérzékelő pedig a Windows Hello biometrikus bejelentkezést teszi lehetővé.
5. Amazon Fire HD 8 tablet
A legjobb Amazon tablet
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: 2.0 GHz 4 magos processor
- Kamera felbontás: 2MP (hátsó), 2MP (első)
- Kijelző: 8-inch 1280 x 800-pixel
- Tárhely: 32GB, 64GB
- Memória: 2GB
- Portok: 3.5mm jack. USB-C, microSD,
- Méretei: 202 x 137 x 9.7 mm
- Súly: 355 g
- Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Az Amazon Fire HD 8 egy nagyszerű tablet. A fényes képernyő és az epikus 13+ órás akkumulátor-üzemidő nagyszerűvé teszi a tartalomfogyasztáshoz. Ráadásul ez a 90 dolláros tablet minden másban is jó – tisztességes hangzás, remek teljesítmény – elég király az árához képest. Meglepően élesnek találtuk az előlapi kameráját is, amikor a teszt írása közben készítettünk néhány szelfit.
Mindezek mellett, aki a Google Play Android alkalmazásbolt vagy az iPad iOS alkalmazásboltjának teljességére vágyik, az talán egy kicsit kiakadhat az Amazonon. A Google saját alkalmazásainak hiánya, amelyek használatához sideloadot kell végezni, frusztráló azoknak, akik nem szeretik az ilyen alkalmazások gyengébb webes verzióit használni.
6. reMarkable 2
A legjobb olcsó tablet olvasáshoz és íráshoz
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: 1.2 GHz 2 magos ARM processor
- Kamera: Nincs
- Kijelző: 10.3-inch, 1,872 x 1,404 digitális papír
- Tárhely: 8GB
- Memória: 1GB
- Portok: USB-C
- Méretei: 188.0 x 246.0 x 4.7 mm
- Súly: 403.5 g
- Wi-Fi: 2.4GHz és 5GHz
Ha szeretünk tollal papírra írni, akkor tudjuk, hogy az iPad és az Apple Pencil nem igazán érzi jól magát így használva. Itt jön be a képbe a reMarkable táblagépei, amelyek valódi érzésű írási élményt kínálnak, egy egyedi képernyőtechnológiával, amely digitális papírt és a Marker tollat használ, amely még hitelesebbnek tűnik, amikor a tollhegyét a képernyőhöz nyomjuk. A reMarkable 2 sokkal csábítóbb eszköz (mint elődje), amely mostantól karcsú, 4,7mm vékony, és a műanyag keretet egy elegánsabb fémvázra cserélte.
Ja, és ez nem csak egy notebook. Dokumentumainkat szinkronizálja a felhőbe, így iPhone-on, iPaden, PC-n, Macen és Androidon is olvashatjuk őket. A reMarkable 2 a kézírását is szerkeszthető szöveggé alakítja, így jegyzeteinket megoszthatjuk az egész csapattal, vagy vázlatos ötleteinkből kéziratot készít. A két hétig tartó akkumulátoros üzemidő pedig azt jelenti, hogy ahelyett, hogy állandóan bedugva tartanánk, a dohányzóasztalon hagyhatjuk, így kéznél lesz amikor az ihlet megjön.
7. Samsung Galaxy Tab S6 Lite
A legjobb olcsó Samsung táblagép a kis költségvetésűek számára
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: Samsung Exynos 9610
- Kamera felbontás: 8MP (hátsó), 5MP (első)
- Kijelző: 10.4 inch, 2000 x 1200 pixels
- Tárhely: 64GB
- Memória: 4GB
- Portok: USB-C, 3,5mm jack
- Méretei: 244.5 x 154.3 x 7 mm
- Súly: 467 g
- Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Bár ez nem a Samsung legújabb táblagépe, ennek a kiváló tabletnek az akkumulátora – több mint 12 órán át tart egy töltéssel. Kiváló dizájn, megfelelő fényerő, kell ennél több? Mindezek együttesen egy olyan táblagépet alkotnak, amely kiválóan alkalmas a tartalomfogyasztásra. Ráadásul a Galaxy Tab S6 Lite vékony keretének köszönhetően még jobban kiemelkedik a középkategóriás táblagépek tömegéből, így inkább hasonlít az iPad Pro-ra, mint az iPad-re. Ráadásul az alacsony késleltetésű rajzolást kínáló S-Pen toll alapértelmezés szerint jár hozzá.
Teljesítmény szempontjából azonban a Tab S6 Lite nem fog lenyűgözni, ha multitaskinggal próbálkozunk. Mégis, ez egy nagyszerű Android táblagép nem olyan sok pénzért.
8. Amazon Fire 7 tablet
A legjobb Amazon tablet 40 000 Ft alatt
SPECIFIKÁCIÓK:
- CPU: 4 magos 1.3 GHz processor
- Kamera felbontás: 2MP (hátsó), 2MP (első)
- Kijelző: 7 inch, 1024 x 600 pixels
- Tárhely: 16GB, 32GB
- Memória: 1GB
- Portok: 3.5mm jack, microUSB, microSD,
- Méretei: 191 x 115 x 10.6 mm
- Súly: 313 g
- Wi-Fi: 802.11a/b/g/n
Szerencsére a vállalat legolcsóbb tablet, legújabb iterációja egy gyors négymagos, 1,3 GHz-es processzort tartalmaz, amely segít az alkalmazások navigálásában és a webes böngészésben gyorsabban, mint amit egy ilyen olcsó táblagéptől elvárnánk. És míg a korábbi Fire táblagépeknél az Alexa aktiválásához meg kellett nyomni a be kapcsológombot – aminek semmi értelme nem volt, hiszen azt a hangunkkal tudtuk utána vezérelni -, a Fire 7 végre hangvezérlőt is adott a digitális asszisztensnek.
Csak ne számítsunk olyan sallangokra, amelyek a listán szereplő drágább tabletekkel járnak. A Fire 7 tablet HD felbontás alatti képernyője nem elég éles annak, aki iPadhez szokott, és a záróképernyője tele van hirdetésekkel, hacsak nem fizetünk külön. Mégis, ez egy nagyszerű választás azoknak a gyerekeknek, akik médiafogyasztásra alkalmas eszközt keresnek.
Hogyan válasszuk ki a legjobb tabletet számunkra
Kezdjük azzal, hogy átgondoljuk, milyen operációs rendszerhez szoktunk. Az iPhone-tulajdonosok talán egyből az iPadre ugranak, és jól teszik – az iMessage integráció és az iOS és az iPadOS közös alkalmazás-ökoszisztémája ideális kombináció.
Az Android-felhasználóknak szélesebb körű lehetőségeik vannak, de mivel az Android-alkalmazások nem virágoznak annyira a táblagépeken, mint azt bárki remélné, itt az ideje, hogy átgondoljuk az összes lehetőséget. Igen, a Galaxy Tab A7 hasznos az összes Android-alkalmazásával, de ha a Windows operációs rendszerét szeretnéd viszont látni, akkor a Surface Go 2 a legjobb tablet számodra.
Mindezek mellett, ha elég nagy a család, és mindannyian az Amazon Prime ökoszisztémában élnünk(ami Magyarországon ritka), válasszuk a Fire 7-et, ha kis költségvetéshez próbálunk igazodni (vagy csak egy olcsó tabletre van szükség a gyerekek számára), és a Fire HD 10-et, ha egy kicsit több teljesítményre és szebb képernyőre vágyunk.
Így teszteljük a tableteket
Először is annyi benchmarkot futtatunk le, amennyit az adott táblagép lehetővé tesz. Arra szolgál, hogy megnézzük, mennyire gyorsak úgy, hogy közvetlenül összehasonlíthatók legyenek a versenytársakkal. Ezután koloriméterekkel és fénymérőkkel mérjük, hogy mennyire színes és fényes ezeknek a tableteknek a képernyője. Ezután házon belüli akkumulátortesztünknek vetjük alá őket. Amely azt méri, hogy – 150 nits fényerőn való internetezés közben – mennyi idő alatt merül le egy tablet töltöttsége.
Ezután ugyanazokat a dolgokat végezzük, mint egy átlag felhasználó – böngészünk a weben, YouTube-ot nézünk, játszunk, e-maileket írunk – dokumentumokat szerkesztünk stb.. Igyekszünk néhány (vagy az összes) tablet-értékelésünket a tesztelt tableteken írni, már ha van hozzá billentyűzet, vagyis ha van hozzá fizikai billentyűzet. Senki sem akar egy magnum opust írni egy üvegképernyőn.